Taşınmadan Hemen Önce Yapılacaklar Listesi

Evden Eve Nakliyat İçin En İyi Firmalardan Fİyat Teklifleri Alın! 

Taşınmadan Hemen Önce Yapılacaklar Listesi

- Sahip olduğunuz eşyaları objektif olarak değerlendirin. Hangilerini götürmeli, hangilerini bırakmalı veya atmalısınız? Fazla eşyanın, daha fazla taşınma maliyeti yaratacağını unutmayın. Atacağınız, bırakacağınız ve taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayabilirsiniz.

- Paketlemeyi siz yaparsanız, uygun biçimde paketlenmeyen eşyalarda oluşabilecek hasarlardan siz sorumlu olursunuz. Porselen yemek takımı, spesifik mutfak aletleri vb. gibi nadiren kullandığınız eşyalar öncelikli olmak üzere, kolileri hazırlamaya başlayın. Kolileri hazırladıkça üzerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınamayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin

- Yeni eviniz için bir yerleşim planı hazırlamaya başlayın. Önceden yapılan planlama, eşyalar geldiği anda karar verme stresini ortadan kaldırır. Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin.

- Gazete, dergi abonelikleri ve kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın.

- Doğal gaz, elektrik, su, telefon, kablo tv, internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın. Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde başvurun, böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olur.

- Beyaz eşya ve mobilya gibi eşyalarınızın demonte edilmesi, taşınmaya hazır hale gelmeleri ve yeni evde tekrar kullanmaya hazır hale gelmeleri için ilgili yetkili servislerden randevu alın.

- Taşınırken seyahat etmeniz gerekecekse, gerekli planlamayı/rezervasyonları yaptırın.

Gıda alışverişlerinizi, nakliyat günü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın. Tüm dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın. Çünkü taşınmaları zor olabilir ve kullanılamaz hale gelebilirler.

- Yeni evinizin temizlenmesi için gerekli kişilerle temasa geçin. Kendiniz de temizleyecek olsanız, mümkün olduğu kadar taşınma gününe yakın bir tarih seçin. Ev, bu süre zarfına muhtemelen boş olacağı için, temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat edin.

- Eğer eviniz sigortalı ise, sigorta şirketinize uyarıp, poliçenizin yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın.

- Toksik veya yanıcı maddeleri tüketin yada imha edin. Petrol veya gazla çalışan soba, çim biçme makinesi vb. eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın. Depoları dolu şekilde taşınmaları sakıncalıdır ve mümkün değildir.

- Kullandığınız beyaz eşyalar ve diğer elektronik eşyaların sökülmesi ve yeniden kurulması için yetkili servise ihtiyacınız olacaksa, randevu almayı unutmayın.

- Küçük yaşta olan çocuğunuz varsa, taşınma günü onunla ilgilenmesi için bir bakıcı ayarlamak isteyebilirsiniz.

- Eğer başka bir şehre taşınıyorsanız, birkaç günlük ihtiyaçlarınız için bir bavul hazırlayın.

- Nakliyecilerin kolaylıkla fark edebilmeleri için, son yüklenecek ve ilk açılacak kolilerinizi ayrı bir yere koyun.

- Mevcut tüm faturalarınızı ödeyin ve abonelikleri, eğer sizin üzerinizeyse, iptal ettirin. Transfer edilebilecek olanlar için yeni adresinizi bildirmeyi unutmayın.

- Eğer yeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel yapılmış mobilyaları ve diğer demirbaş eşyaları demonte ettirin. 

Evden Eve Nakliyat Fİyatları İçin Teklif Alın 

Yukarı Çık