Eviniz için dekorasyon önerileri

Geçmişte alışık olduğumuz geniş aile evleri kendini 1+1, 2+1 veya kimi zaman 1+0 evlere bırakıyor. 

Büyükşehirlerdeki limitli yaşam alanları çok katlı yapıların oluşmasına ve bireylerin bu yapılarda küçük yaşam alanına sahip evlerde yaşamalarına sebep oluyor. Limitli oda genişliğinde, rahatlık ve fonksiyonu güzel bir dekorasyon ile bir araya getirmek ise gerçekten çok zor olabiliyor. İşte size küçük evler için 12 dekorasyon önerisi:

1- Küçük bir eviniz var ise evdeki boş alanların tümünü kullanıyor olduğunuza emin olmalısınız.

2- Oturma grubunuzu, mobilyalarınızı ve eşyalarınızı odanızın şekline göre dikkatle seçmelisiniz. Standart olarak geniş bir L koltuk, TV ünitesi ve bir orta sehpa odanızın ihtiyaçları ve dekorasyonu için başlangıç aşamasında doğru ürünler olacaktır.

3- Odanızın şekline göre bu eşyaları yerleştirdikten sonra geri kalan tüm boş alanları gözlemleyerek, bu alanlara uyumlu olacak ve evin fonksiyonunu arttıracak eşyalar seçmekte fayda var. Bu eşyaların ince çizgide olmasına özen göstermeniz dar alanınıza ferahlık katacaktır.

 

 

5- Dekorasyonun kafa karıştırıcı olmaması açısından duvar raflarını kullanmanızı tavsiye ederiz, bu odanızın şıklığını tamamlarken yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

6- Odanızın daha geniş görünmesi için oturma grubu, sandalye ve koltuklarınızın ayaklarının görünmesine özen gösterin.

 

 

7- TV yerleştireceğiniz ünitenin sadece TV’yi yerleştireceğiniz bir ünite olmaktan fazlası olması küçük bir evde yaşayanlar için hayati önem taşıyor. TV ünitenizin bol sayıda raf ve geniş boş alana, hatta çekmecelere sahip olması sizi rahatlatabilir.

8- Dolap kapaklarınızı birden fazla renge boyamanız ortamı rahatlatacak, dikkati oda ölçülerinden ve genişliğinden uzaklaştırarak genişlik hissi uyandıracaktır. Canlı renkler seçmeye özen gösterirseniz daha çok dikkat çekebilirsiniz.

 

 

9- Oturma grubunuzun üstüne tablolar ve dekoratif çerçeveler eklemek odanıza hareket katacaktır. 

Özellikle dar ve küçük odadaki dikkati ölçü ve alan genişliğinden uzaklaştıracaktır. Tablo ve dekoratif çerçevelerin yüksekliklerini maksimum seviyeye çıkartmamaya özen gösterin. Çerçevelerin üst hizasının sizin baş hizanızda olması odanın görünümüne avantaj kazandıracaktır.

10- Ev düzenleme kutu ve sepetleri küçük evlerin olmazsa olmazlarından. Şık görünümlerinin haricinde fonksiyon açısından sınırlı alanlara katkısı büyük

En İyi İç Mimarlardan Fiyat Teklifi Alın!

 

Yukarı Çık